جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧ فارسي|English|اردو
 
صفحه اصلی|ايران|آلبوم تصاوير ايران|فارسي|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
شوش - معبد چغازنبيل
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

جشن خجسته میلاد با سعادت پیامبرگرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) و هفته مبارک وحدت در کراچی

برگزاری جشن خجسته میلاد با سعادت پیامبرگرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) و هفته مبارک وحدت در خانه فرهنگ کراچی

 

 

 

 

روز دوشنبه ۱۵ربیع الاول مطابق با ۱۳۹۶/۹/۱۳ مراسم با شکوه جشن فرخنده ولادت با سعادت پیامبرگرانقدر اسلام(ص)، ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام جعفرالصادق(ع) و هفته مبارک وحدت باحضور آقای محمدی سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران، کارکنان محترم کنسولگری ج.ا.ایران درکراچی، مسئولان وکارکنان سرپرستی مدارس شبه قاره و مجتمع آموزشی ج.ا.ایران درکراچی، علماء، دانشمندان و طلاب عزیز حوزه های علمیه شیعه و اهل تسنن، ایرانیان مقیم و تعداد کثیری از مسلمانان پاکستان به همراه خانواده های محترمشان در سالن اجتماعات نمایندگی فرهنگی در کراچی برگزار گردید.

در این مراسم جشن، برنامه های متنوع و جالبی به شرح زیر اجرا گردید :

 • تلاوت آیاتی از قرآن شریف توسط آقای یاسرعلی از قاریان برجسته شیعه درکراچی
 • نعت خوانی توسط یکی از طلاب حوزه علمیه بنیاد امام حسین(ع)
 • پخش سخنان مقام معظم رهبری در باره وحدت اسلامی از طریق ویدئو پروژکتور
 • سخنرانی آقای قاضی احمد نورانی رئیس جمعیت علمای ایالت سند(کراچی) پاکستان
 • قرائت اشعار توسط شاعره اهل بیت(ع) معصومه شیرازی
 • سخنرانی دکترمعارج الهدی رئیس حزب جماعت اسلامی در ایالت سند(کراچی)
 • منقبت خوانی توسط سید شبیه الحسنین از مسئولین سازمان امامیه
 • پخش کلیپ تواشیح به مناسبت ولادت با سعادت رسول اسلام گرامی(ص)
 • برنامه دکلمه توسط دو نفر از دانش آموزان مجتمع آموزشی ج.ا.ایران
 • سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین آقای شیخ حسن صلاح الدین
 • منقبت خوانی سیّد معاذ علی نظامی، منقبت خوان معروف پاکستان(اهل سنت)
 • سخنرانی مسئول خانه فرهنگ ج.ا.ایران در کراچی

ابتداء آیاتی از کلام الله المجید تلاوت شد و در پی آن منقبت خوانی اجراء گردید. سپس فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اتحاد و وحدت مسلمین از طریق ویدیو پروژکتور پخش گردید.

آقای قاضی احمد نورانی اولین سخنران این مراسم ضمن تشکر از دعوت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام (ص)، امام صادق(ع) و هفته وحدت را تبریک گفت. وی  سخنانش را در رابطه با اهمیت اتحاد بین المسلمین و همبستگی اسلامی سخنانی ایراد نمود . وی اظهار داشت: در این ایام در مناطق مختلف کشورهای اسلامی مراسم جشن عید میلادالنبی(ص) برگزار می شود و هدف از برگزاری این مراسم گسترش آموخته های رسول مکرم اسلام(ص) در جامعه بشری است. ذات گرامی آن حضرت به طورکامل رحمت بود و به برکت وجود مبارک ایشان نه تنها مسلمانان بلکه نوع بشر از ارزش های انسانی بهره مند گردید.

 تمام مسلمانان ظاهراً بر رسالت پیامبر گرانقدر (ص) و همچنین بر قرآن شریف که آخرین کتاب وحی الهی است اعتقاد دارند اما متاسفانه در عمل دچار اختلاف و تفرقه هستند، این نشانگر عدم پیروی کامل از تعلیمات دین مقدس اسلام است.

مسلمانان اگر از آموخته های پیامبراسلام(ص) درست پیروی می کردند گروه های خشونتگرا از قبیل داعش، القاعده و... که عامل بربریت و کشتار جمعیت کثیری از مسلمانان بی گناه شدند به وجود نمی آمدند.

بدنبال آن سرکارخانم معصومه شیرازی سروده هایش را در مدح و وصف پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) قرائت نمود.اشعار ایشان به نحو احسن مورد  موجب جلب احساسات و رضایت حضار قرار گرفت.

 معراج الهدی ضمن تبریک ایام با سعادت اعیاد خستجه و از زحمات خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در برگزاری مراسم با شکوه هفته وحدت اسلامی و ولادت با سعادت پیامبر(ص)و گردآوردن علمای شیعه و سنی و فراهم  نمودن فرصت بسیار مهم و مناسب برای ایجاد وحدت مسلمین، اظهار تشکّر و قدردانی کرد و گفت: در تاریخ بشر سلاطینی از قبیل فرعون ، نمرود و قیصر و کسری در سراسر جهان یا در مناطق گسترده ای از جهان حکومت و تسلط داشتند. آنان از  همه امکانات دنیوی ثروت، قدرت و تسلط ظاهری بر خوردار بودند،  لیکن برای هیچیک پس از درگذشت شان این گونه مراسم برزگداشت وجود ندارد. امّا رسول گرامی اسلام(ص)که نه همانندآنان حکومت داشتند و نه امکانات ظاهری، تعلیمات  و سیره ایشان قرون متمادی سراسر جهان را فرا گرفته است.

معراج الهدی در بخش دیگری از سخنانش با استناد به فرمایشات پیامبر اسلام(ص)راجع به اهمیت و حرمت جان، مال و ناموس اهل قبله نکات زیبایی بیان نمود. وی گفت: از نگاه رسول گرامی اسلام(ص) ارزش جان، مال و ناموس اهل قبله بیشتر ازکعبه است، لذا احترام و حفظ ساحت و ناموس اهل قبله بر همه مسلمانان واجب است.

وی گفت: امام خميني(ره) با پيروي از سنت پيامبر اسلام(ص)بر عليه شاه قيام نمود. با تلاش و کوشش بسيار انقلاب اسلامي را پيروز و اسلام ناب محمدي(ص) را دوباره احيا نمود. امروز به برکت فکر و اندیشه امام خمینی در سراسر جهان بيداري اسلامي را می توان مشاهده نمود. اميدواريم ملت پاکستان با پيروي از حضرت امام خميني(ره) به این اهداف عالي اسلامي نیز نايل آید.

دو دختر خانم از دانش آموزان مجتمع آموزشی ج.ا. ایران مقاله جالب و مختصری را راجع به میلاد خجسته رسول اسلام(ص) و امام صادق(ع) با ترجمه اردو ارایه کردندکه مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

حجه الاسلام والمسلمین شیخ حسن صلاح الدین سخنرانی خود را با تلاوت آیاتی از قرآن کریم در رابطه با ثمرات پر برکت وحدت و انسجام اسلامی آغاز نمود. ایشان ضمن تبریک اعیاد فرخنده میلاد و هفته مبارک وحدت، سخنانش را به بیان مطالبی  شیوا در موضوع ولادت پیامبر اسلام(ص)و امام صادق(ع) و ضرورت وحدت بین مسلمین اختصاص داد. وی گفت: وحدت امری الهی است که منادیش همه انبیا و اولیای الهی هستند. از آدم تا خاتم  و از خاتم تا امروز، همه علماء و همه فرق اسلامی به بحث وحدت اعتقاد و ایمان داشته اند.

ایشان با اشاره به آیه اعتصام و حدیث ثقلین، حبل الهی را قرآن و اهل بیت(ع) برشمرد. و تأکید کرد حدیث ثقلین مورد قبول و اتفاق تمامی علمای اسلام است.  البته قبل از وحدت باید عوامل تفرقه را شناخت و برای آن فکر اساسی کرد تا راه دشمنان بسته شود. وی در ادامه اینگونه افزود: فرهنگ اهل بیت(ع) فرهنگ مسالمت، محبت، دوستی و عزت آفرینی است. اهل بیت (ع) همواره دوستان و پیروانشان را با زبان و سیره خویش به خوشرفتاری با پیروان مذاهب اسلامی سفارش کرده اند.

در حدیثی معتبر از امام صادق(ع)آمده که هرکس از شیعیان که برای وحدت اسلامی در صف اول نماز با اهل سنت شرکت کند گویی پشت سر پیامبر(ص) نماز گزارده است. طبق این روایت نماز با اهل سنت نه تنها جایز بلکه دارای پاداشی بزرگ است. این روایات از سوی محققان شیعه معتبر دانسته شده و مراجع تقلید بر اساس آنها فتوا می دهند.

ایشان انقلاب اسلامی و ذات گرامی حضرت امام خمینی(ره) و نظام ولایت فقیه را برای سراسر جهان اسلام نعمتی بزرگ دانست. وی گفت با تلاش های خستگی ناپذیر حضرت امام، فقه اسلامی در تمام زمینه های زندگی عملی گردید و روح اسلام ناب محمدی با این انقلاب بزرگ مجددا احیا شد.

ایشان با دعا برای عافیت و سلامتی برای مسلمانان، اتحاد کامل مسلمین، فتح و پیروزی مسلمانان بر حکومت های کفر و نفاق سخنان خود را خاتمه داد.

سید معاذعلی از منقبت خوانان برجسته اهل تصوف چشتیه ایالت سند دقایقی را به منقبت خوانی پرداخت و اسباب شور و هیجان مستمعین را فراهم آورد.

آقای باقری مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور تمامی علمای شیعه و اهل تسنن، دانشمندان و طلاب محترم حوزه های علمیه و تمامی حضار، این مناسبت را به همه تبریک و تهنیت گفت.

ایشان مطالبی را با اشاره به آیات قرآن مجید، احادیث مبارکه و روایات اهل بیت علیهم السلام تحت عنوان" لزوم وحدت و انسجام مسلمانان از منظر قرآن، احادیث و روایات" ایراد نمود.

وی اظهار داشت: اگر مردم  بخواهند زندگی خوبی داشته باشند و تحولات عظیمی در شئون مختلف زندگی خویش به وجود آورند باید اجتماعی زندگی کنند، اجتماعی فکرکنند، اجتماعی تصمیم بگیرند و اجتماعی عمل کنند. یعنی باید نیرو های پراکنده خود در یک نقطه متمرکز کنند تا بتوانند در پرتو اتحاد گامهای موثر بردارند. افراد جامعه تا با یکدیگر متحد نشوند نمی توانند موفقیت قابل ملاحظه ای بدست آورند. در قرآن مجیدآیات متعدد و زیادی وجود دارد که بر لزوم وحدت و اجتناب از تقرقه دلالت دارد. ایشان اختلاف و افتراق را از عوامل بزرگ عقب ماندگی مسلمانان و سوء استفاده دشمنان برشمرد و پرهیز از آن را امر لازم برشمرد.

در پایان مراسم از تمامی حضار با صرف شام پذیرایی به عمل آمد.

آلبوم جشن خجسته میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و ولادت امام صادق(ع) و هفته وحدت اسلامی


١٤:٠٤ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٣٠٤١    /    تعداد نمایش : ١٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
امام رضا

The Islamic Schools

سايت امام خميني(رہ)

حضرت آيت‏اللَّه خامنه‏اي رهبر معظم انقلاب اسلامي

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

دكتر حسن روحانی رييس جمهور

کتابخانه دیحیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

آغاز صد و شصت و هفتمین دوره آموزش زبان فارسی

بنیاد سعدی (آموزش زبان فارسی درجهان) Saadi Foundation

سازمان ايران گردي وجهان گردي ايران

سايت شهيد مطهري

ايرانيان خارج از کشور

IRIB

IRNA

دانشگاه کراچي

Hamdard University Karachi

اخبار بزبان اردو

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

کانال هاي تلويزيوني پاکستان

Dictionary

دانشگاہ المصطفی

kanoon
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 453185
Visitorsofday : 53
Visitorsofpage : 728873
Onlinevisitors : 5
PageLoad : 2.4063

صفحه اصلی|ايران|فارسي|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت